2008-09(148)
Stolný tenis
III. liga
V poslednom dvojkole hrali naše tímy na domácich stoloch. Černová i L. Sliače v jednom stretnutí remizovali a raz prehrali. Víťazom súťaže sa stala TJ Nižná, na opačnom konci zostala Neografia Martin, mužstvo Černovej obsadilo 7. priečku, nováčik z L. Sliačov je deviaty.
Ďalšie výsledky 10. dvojkola: Kys. Nové Mesto - Tvrdošín-Nižná B 9:9, MSTK Martin B - Rabča 4:14, Medokýš Martin – Neografia Martin 15:3, TJ Nižná – Valča 10:8, Kys. Nové Mesto – Rabča 8:10, MSTK Martin B - Tvrdošín-Nižná B 15:3, Medokýš Martin – Valča 12:6, TJ Nižná - Neografia Martin 14:4.
Černová – Žilina C 9:9
Domáci: R. Šnauko a Holdoš po 3,5, R. Šulík a Maďar po 1.
L. Sliače – Rajec 9:9
Domáci: Sleziak a Zezula po 4,5, Kajúch a Dvorský 0.
Černová – Rajec 6:12
Domáci: R. Šnauko 2,5, R. Šulík 2, Maďar 1, Holdoš 0,5.
L. Sliače – Žilina C 8:10
Dmáci: Zezula 4,5, Sleziak 2,5, Kajúch 1, Dvorský 0.
1. Nižná 22 18 1 3 241:155 59
2. Rabča 22 17 1 4 255:141 57
3. Medokýš MT 22 16 1 5 245:151 55
4. Rajec 22 14 3 5 232:164 53
5. Valča 22 12 5 5 221:175 51
6. KNM 22 9 4 9 215:181 44
7. Černová 22 9 3 10 188:208 43
8. Žilina C 22 8 3 11 179:217 41
9. L. Sliače 22 6 3 13 184:212 37
10. Tvr-Niž. B 22 4 3 15 142:254 33
11. Martin B 22 4 0 18 158:238 30
12. Neografia 22 1 1 20 116:280 25
VII. liga
V 25. kole sa spečatil osud Komjatnej B, ktorá prehrala s déčkom SCP a so súťažou sa minimálne na rok rozlúčila. Jej najväčší konkurenti v boji o záchranu bodovali, ŠKST F remizovalo s Bešeňovou B a Ivachnová zdolala SCP E. Kvalitné stretnutie pod Likavou, kde hostili Martinček A vyhrali domáci, čím sa poradie na 4.-6. pozícii dokonale premiešalo.
V záverečnom kole sa 4. 4. stretnú: Ivachnová - ŠKST Rbk F, SCP E - Martinček B, Švošov - Hrboltová B, GymKor Rbk - SCP D, Komjatná B - Likavka B, Martinček A - Turík B, Lisková B - Bešeňová B.
Výsledky 24. kola: SCP E – ŠKST Rbk F 9:9, Švošov – Ivachnová 12:6, GymKor Rbk – Martinček B 16:2, Komjatná B – Hrboltová B 11:7, Martinček A – SCP D 6:12, Lisková B – Likavka B 12:6, Bešeňová B – Turík B 17:1.
ŠKST Ružomberok F - Bešeňová B 9:9
Domáci: Kupčíková 4,5, M. Budiak 3,5/0 (striedala Búgelová 0/1), Jantošová a Kusý po 0,5. Hostia: O. Vyšný 3, Rusnák a Zahradník po 2, S. Vyšný 2/0 (striedal F. Grenčík 0/2).
Turík B - Lisková B 4:14
Domáci: Joz. Krakovský 3, V. Krakovský a Samek 0, Hasálik ml. 1/1 (striedal Hasálik st. 0/2). Hostia: Karník 4,5, Daňo a Nemček po 3,5, Hančík 2,5.
Likavka B - Martinček A 12:6
Domáci: D. Švento a L. Timko po 3,5, B. Roško a Mil. Lupták po 2,5. Hostia: Tkáč 4, R. Bachan a J. Milan po 1, Brnoliak 0.
SCP Ružomberok D - Komjatná B 13:5
Domáci: Mikušiak 4,5, M. Gróf 3,5, Oravec 2,5, Ondruš 2, Hulej st. 0,5 (hral len štvorhru). Hostia: V. Kováčik 3, Z. Cibulka st. 2, S. Kubas a Ľ. Babic 0.
Hrboltová B - GymKor Ružomberok 6:12
Domáci: Pečko 3, Vavrík 2, Peťko 1, P. Kuniak 0/1 (striedal Š. Kútnik 0/3). Hostia: Penksa 3,5, Piták 3/0 (striedal Pančík 1/0), M. Fajta 2,5, Hubcej 1, Švichký a Časo po 0,5 (hrali len štvorhru).
Martinček B - Švošov 1:17
Domáci: Pavlík 1, M. Brtko a Pšeno 0, J. Brtko 0/2 (striedal Maliňák 0/2). Hostia: Marek Roštek 4,5, Drdák 4, Jakub Roštek 3,5, Lacko 2/0 (striedal I. Roštek 2/0), Mir. Roštek a Joz. Roštek po 0,5 (hrali len štvorhru).
Ivachnová - SCP Ružomberok E 13:5
Domáci: Mat. Krakovský 4,5, Baďo 3,5, Jur. Krakovský 3, Lukáč 2. Hostia: Švidroň 2,5, Debnár ml. a Juríček po 1, M. Koštial 0,5.
1. GymKor 25 25 0 0 328:122 75
2. Švošov 25 21 2 2 299:151 69
3. SCP D 25 17 2 6 278:172 61
4. Likavka B 25 15 1 9 281:169 56
5. Bešeňová B 25 14 3 8 260:190 56
6. Martinček A 25 12 5 8 246:204 54
7. Lisková B 25 12 3 10 236:214 52
8. SCP E 25 11 3 11 224:226 50
9. ŠKST F 25 8 6 11 224:226 47
10. Ivachnová 25 10 2 13 223:227 47
11. Komjatná B 25 8 2 15 190:260 43
12. Hrboltová B 25 4 1 20 161:289 34
13. Turík B 25 3 0 22 150:300 31
14. Martinček B 25 0 0 25 50:400 25
Juraj Švento